Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityJaký bude letošní Pilsen Busking Fest?

Jaký bude letošní Pilsen Busking Fest?

Pilsen Busking fest nabídne vystoupení desítku pouličních umělců.

Pilsen Busking Fest přináší umění do ulic. Diváky vtáhne do děje a ti pak mohou vystoupení pouličních umělců sami ovlivnit a náležitě ocenit. Ve dnech 3. – 6. října 2018 se v Plzni uskuteční už jeho 5. ročník. Jaký bude? Čtěte dál.

  • Pestrý

Vedle bohaté nabídky pouličních umělců letos na festivalu uvidíme ohnivé show, tanec, akrobacii, komedianty, beatbox i domácí plzeňské kapely. Pilsen Busking Fest doveze umělce z Irska, Litvy, Argentiny, Izraele i Ghany. Ti všichni na čtyři dny ovládnou pódia v Kopeckého a Šafaříkových Sadech, nebo vystoupí přímo na ulici – hledejte je v ulicích Riegrova, Bedřicha Smetany, Americká a Martinská (program a rozmístění jednotlivých festivalových zón).

  • Vtipný

Zábavný umí být kdejaký festival. Na Pilsen Busking Festu se vám ale lehce může stát, že vám smíchy potečou slzy. Akrobati a komedianti do svých vystoupení rádi vtáhnou i publikum a vybraný dobrovolník tak může zažít perné chvilky. A smát se cizímu neštěstí sice někdy není pěkné, v tomhle případě je to však neškodné, a tedy dovoleno. Věříme, že svou úlohu výborně splní i moderátor celého festivalu, plzeňský slamer Švéd. Pokud jste nikdy nebyli na Slam Poetry, vyrazte na Pilsen Busking Fest zjistit, co na tom všichni vidí.

  • Profesionální

Busking, tedy umění na ulici, je disciplína, do které se může pustit každý. To však neznamená, že se nedočkáte opravdu kvalitních vystoupení. Na Pilsen Busking Festu vystoupí na 50 talentovaných umělců a ti nejlepší se dostanou na velké pódium na náměstí Republiky, kde v pátek 5. října předvedou, že i na ulici hrají profíci. Ostatně i Glen Hansard nebo Janis Joplin začínali na ulici, proč bychom v Plzni nemohli přivítat jejich nástupce?

  • Ohleduplný

Pilsen Busking Fest myslí i na večerní afterparty, jejíž hlasitost v nočních hodinách stahuje dolů. Jak? I letos se můžete těšit na silent disco & jamming afterparty. Všechny festivalové dny se po 22 hodině můžete zastavit v Proluce, půjčit si sluchátka, zatančit si na jam sessions těch nejlepších hudebníků z festivalu a při tom nerušit spící centrum Plzně.

  • Plzeňský

Světoví a plzeňští umělci vystoupí na Pilsen Busking Festu bok po boku. Festival dá prostor i oblíbeným lokálním kapelám a muzikantům. Prostor dostanou členové legendární kapely Znouzectnost, kteří vystoupí zvlášť s vlastními projekty. Zahrají také Ocho Rios, Faith is more, Flaškinet nebo Balkan Party Band.

Pilsen Busking Fest bude takový, jaký si vyberete. Vyrazte 3. – 6. října do plzeňských ulic, na náměstí Republiky, do Kopeckého a Šafaříkových Sadů a do Proluky a užijte si tento netradiční festival nejméně na 100 %.

Zveřejněno: 1. 10. 2018, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně